Możliwości wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich - konferencja Rzecznika Praw Obywatelskich i Alzheimer Polska

191
Możliwości wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich - konferencja Rzecznika Praw Obywatelskich i Alzheimer Polska

Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich i Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska organizują konferencję poświęconą osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom. W tym roku będziemy rozmawiać o możliwościach wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich.

Konferencja odbędzie się 16 września 2022 r. (piątek) w godzinach 11.00 – 15.00 w Biurze RPO w Warszawie, Al. Solidarności 77.

Temat, który wspólnie podejmujemy jest ważny dla wielu środowisk w całej Polsce. Aby go przybliżyć jak najszerszemu gronu osób zainteresowanych, wydarzenie będzie transmitowane w Internecie. Daje to też możliwość organizowania lokalnych spotkań i wspólnego uczestnictwa w konferencji online. Jesteśmy przekonani, że takie spotkanie w Państwa miejscowości, na które możecie zaprosić lokalne władze, instytucje publiczne, liderów organizacji społecznych, osoby chorujące, terapeutów opiekunów, by wspólnie z nimi uczestniczyć w konferencji – może być dobrą okazją do zauważenia problemów i potrzeb rodzin, w których żyją osoby z demencją oraz do rozmów na ten temat w kontekście społecznym, lokalnym, zawodowym.
Podczas konferencji będzie możliwość, zadawania pytań naszym ekspertom na czacie lub za pomocą maila na adres alzheimer@brpo.gov.pl.
Serdecznie Państwa zapraszamy do współpracy i szerzenia wiedzy o chorobie Alzheimera i innych rodzajach otępienia w swojej miejscowości, w swoim środowisku. Razem z Państwem stworzymy konferencję gwiaździstą.
Gorąco zachęcamy do takiej formuły uczestnictwa.

Klauzula informacyjna
Plakat informacja
Plakat
Program konferencji 16 09 2022

54321
(3 votes. Average 5 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *